[/slide] [slide] image

"Obrazovanje je zlatni ključ slobode." – Džordž Vašington Karver

Učenik generacije školske 2020/21.

2.7.2021.godine

Na kraju školske godine komisija za izbor učenika generacije je imala veoma nezahvalan zadatak da od pet fantastičnih kandidata izabere jednog. Prema Pravilniku o izboru "Učenika generacije" i odlukom Nastavničkog veća za Učenika generacije za 2020/2021. godinu jednoglasno je izabran učenik 8/4, Dedeić Adnan odeljenjskog starešine Šahe Hot.

Dedeić Adnan, rođen 9.11.2006.god u Novom Pazaru. Osnovno obrazovanje je završio u OŠ "Vuk Karadzic" u Tutinu, školske 2020/2021.godine. Dobitnik je Vukove diplome i zvanja učenika generacije. Učesnik je velikog broja takmičenja iz različitih nastavnih predmeta i na više nivoa, gde je ostvarivao veoma zapažene rezultate. Učestvovao je u radu Učeničkog parlamenta škole. Adnan je uspešan i u oblasti sporta. Nosilac je majstorskog crnog pojasa u karateu. Redovan  je član karate kluba "Škorpion" iz Tutina, sa kojim je učestvovao na brojnim  takmičenjima i osvajao medalje. U slobodno vreme voli da svira gitaru.

Osmaci danas rešavali test iz maternjeg jezika

23.6.2021. godine

Danas je jedan od važnijih dana za osmake. Nakon 8 godina sticanja osnovnog obrazovanja, njihovo znanje će biti testirano. Tako je ovaj dan bio dan za prvi od tri završna ispita koji ih čekaju na maloj maturi, odnosno test iz maternjeg jezika.

Testiranje je počelo jutros u 9 sati, i trajalo je do 11 časova. Mali maturanti sutra polažu test iz matematike, a u petak kombinovani test, koji se sastoji iz biologije, fizike, geografije, hemije i istorije.

OGLEDNI ČAS BOSANSKOG JEZIKA U KORELACIJI SA MUZIČKOM KULTUROM

11.6.2021.

U petak 11.6.2021. godine održan je ogledni čas bosanskog jezika u korelaciji sa muzičkom kulturom. Realizatori časa bile su nastavnice bosanskog jezika  - Sibela Hodžić i Sejla Hamzagić, kao i nastavnica muzičke kulture Dženana Šaljić. Posebnost ovog časa ogleda se u isticanju ljepote bosankog jezika i književnosti napisane na tom jeziku. Prikazane tradicionalne vrijednosti i običaji Bošnjaka.  Učenici 5. i 6. razreda, koji pohađaju nastavu na bosanskom jeziku, obogatili su ovaj čas izvođenjem različitih sevdalinki koje su učili i uvježbavali sa nastavnicom Dženanom Šaljić na časovima muzičke kulture. Oglednom času prisustvovala je i direktorica škole - Sadeta Nasufović, kao i veliki broj kolega i koleginica. Ovaj čas je zabilježila i propratila ekipa lokalne televizije - Tutinske novine. Ove nastavnice i učenici koji su učesnici časa dokazali su da timski rad vodi stazom najboljih čuvara kulture i identiteta.