ZAPAŽENI REZULTATI NA REPUBLIČKOM TAKMIČENjU

30.maj 2024.

Za učenike OŠ ,,VuK Karadžić" svi nivoi takmičenja osim vrednovanja i rangiranja tačnih odgovora, otvaraju prostor i za nova iskustva, druženja, kao i putovanja.

Naime, ove školske godine, našu školu u najlepšem svjetlu predstavile su tri učenice zauzevši neka od prvih mjesta na opštinskim i okružnim takmičenjima, što im je otvorilo vrata Republičkog takmičenja, gde su imale zapažene rezultate.

Hana Šaćirović, učenica 5. razreda, na ovogodisnjem Republičkom takmicenju "Triolica" osvojila je prvo mjesto u kategoriji pjesme za djecu. Hanin mentor je nastavnica muzičke kulture Dženana Šaljić.

Merva Tutić, učenica 6.razreda, izrazivši interesovanje za predmet tehnika i tehnologija, lahko je dospjela do Republičkog takmičenja, gde je i pohvaljena. Njen mentor bio je nastavnik Almir Sadović.

Hurija Muratović, učenica 8. razreda, posle Okružnog takmičenja iz biologije i prvog mjesta, na Republičkom takmičenju osvojila je sjajnih 89 bodova. Kroz rad i zalaganje imala je podršku svog mentora Zilhe Demović.

Radujemo se uspjehu naših učenika i njihovih mentora!

Hana Šaćirović, Merva Tutić, Hurija Huratović, Zilha Demović, Almir Sadović, Dženana Šaljić