[/slide] [slide] image 
  • image
  •  
  • image
  • image
  • image
  • image 
  • image  
  • image
  • image  
  • image

“Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete koristiti da promjenite svijet.” - Nelson Mandela

 

I JA IMAM SVOJU ZASTAVU - LIKOVNI I LITERARNI KONKURS

11. maj 2024. 

Povodom obilježavanja 11. maja – Dana bošnjačke nacionalne zastave, Osnovna škola „Vuk Karadžić“ raspisala je likovno-literarni konkurs, na nivou škole, u periodu od 17. 4. do 6. 5. 2024. godine, na temu „I ja imam svoju zastavu“. Likovni konkurs je predviđen za učenike od 1. do 4. razreda, a literarni konkurs za učenike od 5. do 8. razreda.

Rok za predaju radova je ispoštovan u predviđenom periodu. Odziv učenika je bio veliki, tako da su pristigli jako dobri radovi gdje su učenici naše škole pokazali veliki talenat i interesovanje za slikarstvo. Cilj ovog konkursa jeste gajenje ljubavi prema svojoj kulturi i očuvanju svog identiteta, a takođe i prilika da se učenicima pruži mogućnost da učestvuju i pokažu svoje umijeće u slikanju i pisanju poezije ili proze.

Učenice koje su osvojile vrijedne nagrade na likovnom konkursu su:

1. mjesto – Ajša Mavrić (učenica 3. razreda, učiteljica Ilhana Zećić);

2. mjesto – Hatidža Softić (učenica 2. razreda, učiteljica Nusreta Fetahović);

3. mjesto – Darija Bakić (učenica 4. razreda, učiteljica Timka Bakić).

Rezultati literarnog konkursa su sledeći:

1. mjesto: Alima Dacić (učenica 7.razreda, mantor Sibela Hodžić);

2. mjesto: Ema Demirović (učenica 7. razreda, mentor Emina Pepić).

Ostali pohvaljeni radovi izloženi su u holu naše škole, krasiće naš hol određeni vremenski period i biće dostupne svim učenicima.