OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ MUZIČKE KULTURE

28.mart 2024.

U OŠ ,,Vuk Karadžić" prvi put je organizirano općinsko takmičenje iz muzičke kulture pod nazivom ,,Triolica".

Ovogodišnje učešće uzele su učenice V i VI razreda OŠ ,,Vuk Karadžić" u kategoriji solo izvođenje dječije i narodne pjesme.

Plasman na okružno takmičenje ostvarila je učenica V razreda Hana Šaćirović pod mentoriskim radom nastavnice Dženane Šaljić, sa dječijom pjesmom  ,,Proljećno jutro u šumi".

Stručni članovi žirija, Doc. dr Alma Trtovac Dedeić, Jasmin Bejtović i Dženana Šaljić, profesori muzičke umjetnosti, ističu posebnu sreću povodom današnjeg takmičenja i vjeruju da će u narednim godinama veći broj škola uzeti učešće na istom takmičenju.