Obuka ,,Aktivnosti za podršku svim učenicima – diferencijacija nastave“

24.4.2023.

U OŠ ,,Vuk Karadžić“ danas je održana obuka Aktivnosti za podršku svim učenicima – diferencijacija nastave. Ona predstavlja integralni dio projekta Unapređeni ravnopravni pristup i završavanje preduniverzitetskog obrazovanja za djecu kojoj je potrebna dodatna obrazovna podrška. Obuka osnažuje polaznike da planiraju i realizuju diferenciranu nastavu. Kroz aktivnosti obuke polaznici će razvijati kompetencije za nastavnu oblast, predmet i metodiku nastave, kompetencije za poučavanje i učenje, kao i kompetencije za podršku razvoju ličnosti učenika. Oni će:

- upoznati principe na kojima se zasniva diferencijacija nastave i učenja,

- prepoznati ulogu i značaj diferencijacije nastave i učenja u kontekstu inkluzivnog obrazovanja,

- unaprijediti svoje kompetencijeza planiranje i primjenu diferencirane nastave.

Predavači seminara - Angelina Skarep i Sanela Međedović, školski koordinator - psiholog Fatima Hadžić.