[/slide] [slide] image 
  • image
  •  
  • image
  • image
  • image
  • image 
  • image  
  • image
  • image  
  • image

“Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete koristiti da promjenite svijet.” - Nelson Mandela

 

PREPOZNAJEM TRADICIJU U SVOM OKRUŽENJU

6.12.2022. god

Udruženje vjeroučitelja islamske vjeronauke na teritoriji Republike Srbije u saradnji sa Vjersko-prosvjetnom službom Mešihata IZ-e Sandžaka organizovali su 3.12. 2022. god. tribinu "Tradicijska kultura u životu mladih". Tribina je održana u foajeu Kulturnog centra u Novom Pazaru. 

U okviru tribine organizovana je i izložba likovnih radova učenika predmeta VJERONAUKA, osnovnih i srednjih škola na teritoriji grada Novog Pazara i Tutina, na temu "Prepoznajem tradiciju u svom okruženju". Na izložbi je bilo izloženo oko 60 od 260 pristiglih radova na likovnom konkursu.

  

Nastavnice islamske vjeronauke u našoj školi Hankija Bahtijarević i Fahreta Ahmetović sa svojim 

učenicima uzele su učešće u ovom konkursu, pa je značajan broj radova predstavljen na izložbi.

U kategoriji nižih razreda prvo mjesto osvojila je učenica naše škole, BERINA BAKIĆ, odjeljenja IV-1, dok je SUMEJA SOKOLOVIĆ, učenica odjeljenja IV-2 osvojila 3. mjesto u ovoj kategoriji. Takođe učenice ALMEDINA DUPLJAK, V-1 i MERJEM FAZLIĆ, III-4, dobile su pohvalnice, a nastavnice vjeronauke su dobile plakete i zahvalnice za angažovanje i pripremanje učenika za ovaj projekat.