Ko tu koga jede? - kreativni čas biologije

23.4.2021.

Učenici VI razreda, naše škole, su još jednom teško gradivo riješili da savladaju na kreativan način, uz pomoć svoje nastavnice biologije Nerkese Dreković. Prisetivši se bajke Djed i repa, gdje su svi napravili lanac kako bi iščupali repu i ne bi uspjeli da je nedostajala samo jedna karika, zaključili su da je tako i u prirodi. Svaka karika je važna u lancu ishrane. Naučivši na prethodnom času da je te odnose ishrane moguće predstavite piramidom, danas su riješili da naprave nekoliko takvih. Na ovaj način učenici su razbili monotoniju online nastave sa koje su se upravo vratili. Praveći piramide ishrane, učenici su uvideli da svaki "sprat" može da se hrani samo onim što se nalazi na "spratovima" ispod njega.