Ugledni čas - Idu, idu mravi

29. novembar 2019.

Nastavnica Nermina Sejdović je sa učenicima odeljenja III-4 naše škole organizovala ugledni čas iz muzičke kulture na temu "Idu, idu mravi".

Zadaci casa: Proširivanje obima glasa, ujednačavanje boje glasova učenika u odeljenju. Instrumentalna obrada pesme "Idu, idu mravi". Osnaživanje čitanja notnog zapisa "parlato" i pevanje solmizacijom. Obnavljanja trajanja tonova, taktiranje i nalaze je naučenih tonova na različitim instrumentima.

U završnom delu časa učenici su imati priliku da pokažu pokrete uz Rusku narodnu pesmu. Prepoznavanje i imitiranje muzičkih instrumenata učenici su pokazati kroz igru i muziku. Time su učenici pokazali koliko su ozbiljno shvatili slušanje muzike i koliko žele da se muzički izraze.