Projektna nastava - Pitagorina teorema

23. oktobar 2019.

U okviru projektne nastave, organizovan je čas izrade i prezentacije projekata iz oblasti Pitagorine teoreme.

Učesnici: VII-1,2,3(svi učenici)

Nastavnik: Sumera Aličković

Nastavna jedinica: Primena Pitagorine teoreme na kvadrat, pravougaonik i trougao

Tip časa: vežbanje

Metode i oblici rada: grupni rad, dijaloška, ilustrativna i demonstrativna metoda

Materijal i sredstva za rad: markeri u boji, hamer, školski pribor

Mesto rada: učionica

Cilj časa: uvežbavanje P.teoreme; osposobljavanje učenika da uoče pravougli trougao; preciznost, urednost i tačnost u merenju i konstrukciji; razvijanje međuljudskih odnosa u grupnom radu, poštovanje tuđeg mišljenja i rada.

Svako odeljenje je imalo tri radne grupe. Tokom časa vladala prijatna, radna atmosfera prožeta radošću.

Projekti su uspešno odrađeni i prezentovani. Na kraju časa su izloženi u njihovim učionicama, gde će im služiti kao podsetnik tokom dalje primene P. teoreme u nastavi.