Digitalni udžbenici u 2.000 učionica u Srbiji, koristiće ih prvaci i petaci i biće BESPLATNI

31.avgust 2018.

Učenici prvog i petog razreda od septembra će, osim iz klasičnih, papirnih udžbenika, učiti i iz digitalnih, koji se u škole uvode kroz pilot projekat "Digitalna učionica".

Nastava u digitalnom obliku biće organizovana u 2.000 učionica, a učitelji i nastavnici koji su prijavili na javni poziv Ministarstva prosvete već su prošli obuku.  Obuku su prošla dva nastavnika naše škole, čime obezbeđuju opremu u vrednosti od 200.000 dinara, laptop i projektor sa pratećim uređajima.

Elektronski udžbenici koristiće se u nastavi uporedo sa štampanim, klasičnim udžbenicima.

"Digitalna učionica" projekat je Vlade Srbije, a sprovodi ga Ministarstvo prosvete.