Tim OŠ “Vuk Karadžić” za zaštitu učenika od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja održao sastanak

Vršnjačko nasilje u školama i van njih je problem sa kojim se udruženo moraju boriti država, obrazovne institucije i roditelji. Rješavanje ovog problema je jedan od najvećih izazova za obrazovne institucije 21.vijeka. Zbog toga OŠ “Vuk Karadžić” u Tutinu razvija preventivne metode kako bi spriječila svaki vid vršnjačkog nasilja. Tim ove škole za zaštitu učenike od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja koji čine predstavnici roditelja, dva predstavnika starijih razreda, dvoje mladjih, školski policajac, predstavnici stručne službe, direktorica škole i jedan predstavnik pomoćnih radnima održao je redovni sastanak.

26.03.2018. godine