DONACIJE ZA „PROJEKAT REHABILITACIJE OGRANKA OŠ“VUK KARADžIĆ“ TUTIN (IZDVOJENO ODELjENjE U DUBOVU)

Visoka delegacija Ambasade Japana, predvođena njegovom ekselencijom Đuići Takaharom,  posetila je Osnovnu školu „Vuk Karadžić“ Tutin, odnosno Izdvojeno odeljenje u Dubovu, povodom završetka radova na izgradnji nove krovne konstrukcije na školskom objektu ovog izdvojenog odeljenja.

Pored visoke delegacije Japana, skupu su prisustvovali  predsednik opštine Tutin Šemsudin Kučević, predstavnici Škole, roditelji učenika izdvojenog odeljenja, učenici škole, privrednici i drugi. Rekonstrukcija je realizovana uz pomoć donacije Ambasade Japana u Republici Srbiji u novčanom iznosu od 66.195,00 eura, čime su stvoreni uslovi za bezbedno, nesmetano i kvalitetno odvijanje obrazovno-vaspitnog procesa, sa posebnim osvrtom na realizaciju nastave iz predmeta informatika, koja se realizovala u informatičkom kabinetu, koji je bio naročito ugrožen prethodnim stanjem krovne konstrukcije.

Ambasador Japana Đuići Takahara izrazio je želju za nastavak dalje saradnje radi pružanja pomoći ustanovama obrazovanja i vaspitanja s ciljem poboljšanja uslova rada u takvim ustanovama na teritoriji Republike Srbije.

Skupu se obratila i direktor Osnovne škole „Vuk Karadžić“ Tutin Sadeta Nasufović, naglašavajući značaj donacije na poboljšanju sveukupnih uslova rada u Izdvojenom odeljenju u Dubovu, ističući i njen humani karakter.

Ambasada Japana u Republici Srbiji donirala u prethodnom periodu, počev od 1999.godine, preko 500 miliona evra pomoći Republici Srbiji, a u oblasti obrazovanja 12,4 miliona evra.