Zaposleni

MATURSKO VEČE

8.maj 2024.

Učenici 8. razreda OŠ ,,Vuk Karadžić" u subotu (8. 6. 2024. god.) proslavili su matursko veče u restoranu Wiena.

107 učenika, 5 razrednih starešina, direktorka, pedagog i psiholog škole započeli su šetnju sa školskog dvorišta, ulicom Njegoševom, potom pauzama za slikanje na trgu, i nastavili do krajnjeg odredišta - restorana Wiena. Druženje i zabava je trajala nekoliko sati. Učenici su izrazili zahvalnost svojim razrednim starešinama za dugogodišnje zalaganje, razumevanje i trud. Prisutnima se obratila i direktorka škole i poželela sreću i uspjeh u daljem školovanju.

Fotografije preuzete od FOTO ELDAR

JEDNODNEVNE I VIŠEDNEVNE EKSKURZIJE

3. jun 2024.

Na osnovu Pravilnika o organizaciji i ostvarivanju nastave u prirodi i ekskurzije u osnovnoj školi, objavljenog u „Sl. glasniku RS“, br.30/2019 od 25.aprila 2019.godine, donosi se program nastave ekskurzije, propisuju bliži uslovi i uređuju pitanja od značaja za organizaciju i ostvarivanje ekskurzije u osnovnoj školi.

Ekskurzija ima zapaženo mesto u obrazovno-vaspitnom radu škole.

Ona ima ne samo didaktičko-metodički, nego i vaspitni zadatak svih subjekata u društvu: prosvetnih radnika, roditelja, učenika, turističke privrede... Njene vaspitno-obrazovne mogućnosti su velike i dragocene. Putem ekskurzija učenici stiču i proširuju znanja o ljudima i krajevima naše zemlje, naučnim dostignućima iz različitih naučnih disciplina, i to sve neposredno i doživljajno. Na ekskurziji se produbljuje drugarstvo i uzajamno poverenje između nastavnika i učenika.

ZAPAŽENI REZULTATI NA REPUBLIČKOM TAKMIČENjU

30.maj 2024.

Za učenike OŠ ,,VuK Karadžić" svi nivoi takmičenja osim vrednovanja i rangiranja tačnih odgovora, otvaraju prostor i za nova iskustva, druženja, kao i putovanja.

Naime, ove školske godine, našu školu u najlepšem svjetlu predstavile su tri učenice zauzevši neka od prvih mjesta na opštinskim i okružnim takmičenjima, što im je otvorilo vrata Republičkog takmičenja, gde su imale zapažene rezultate.

Hana Šaćirović, učenica 5. razreda, na ovogodisnjem Republičkom takmicenju "Triolica" osvojila je prvo mjesto u kategoriji pjesme za djecu. Hanin mentor je nastavnica muzičke kulture Dženana Šaljić.

I JA IMAM SVOJU ZASTAVU - LIKOVNI I LITERARNI KONKURS

11. maj 2024.

Povodom obilježavanja 11. maja – Dana bošnjačke nacionalne zastave, Osnovna škola „Vuk Karadžić“ raspisala je likovno-literarni konkurs, na nivou škole, u periodu od 17. 4. do 6. 5. 2024. godine, na temu „I ja imam svoju zastavu“. Likovni konkurs je predviđen za učenike od 1. do 4. razreda, a literarni konkurs za učenike od 5. do 8. razreda.

Rok za predaju radova je ispoštovan u predviđenom periodu. Odziv učenika je bio veliki, tako da su pristigli jako dobri radovi gdje su učenici naše škole pokazali veliki talenat i interesovanje za slikarstvo. Cilj ovog konkursa jeste gajenje ljubavi prema svojoj kulturi i očuvanju svog identiteta, a takođe i prilika da se učenicima pruži mogućnost da učestvuju i pokažu svoje umijeće u slikanju i pisanju poezije ili proze.

SVEČANI PRIJEM NAJUSPJEŠNIJIH UČENIKA

29.april 2024.

U OŠ ,,Vuk Karadžić“ 25. aprila 2024. god. upriličen je svečani prijem najuspješnijih učenika, koji su uzeli prijem na opštinskim i okružnim takmičenjima u školskoj 2023/24. godini, kod direktorice škole. Osim učenika, njihovih mentora, prijemu je prisustvovalo i nekoliko roditelja.

Ovogodišnji plasmani rezultat su dugogodišnjeg timskog rada učenika i njihovih nastavnika, odnosno predstavljaju zbir efikasnog prenošenja znanja i želju za sticanjem i proširivanjem istih. Učenici su predstavili školu u najboljem svetlu i postavili nove rekorde u postignućima.

Sadeta Nasufović, direktorica škole, na prijemu je istakla da će škola uvijek biti riznica znanja i inovacija, kao i to da će nastaviti da pruža nesebičnu podršku đacima pri sticanju novih pobjeda. Djeci je uručila prigodne poklone i zahvalnice, kao i njihovim mentorima, i poželela uspjeh u daljem radu. Na prijemu je vladala vesela atmosfera. Razmijenjena su iskustva sa takmičenja. Planovi o budućim učešćima doneli su radost i osmijeh na licima naših učenika.

Slike možete pogledati u GALERIJI.