Organi škole

Međunarodni dan maternjeg jezika

21. februara 2024.

Međunarodni dan maternjeg jezika obilježen je uglednim časom iz predmeta muzička kultura u korelaciji sa bosanskim jezikom. Na času je obrađena nastavna  jedinica "Ruse kose, curo imaš". Učenici su se u uvodnom dijelu časa upoznali sa osnovnim pojmovima maternji jezik i nacionalna pripadnost. U uvodnom dijelu časa ucenice trećeg razreda sa učenicima petog razreda podijelile su nešto više znanja o istom. U glavnom dijelu casa nastavnica muzičke kulture sa učenicima je odradila zanimljivu narodnu pjesmu "Ruse kose, curo imaš". Pored obrađene pjesme učenici su bili u prilici da odgledaju i muzikološko-dokumentarni film koji se vezuje za nastajanje pjesme, njenog mijenjaja i prihvatanja u raznim narodima i jezicima.

Nastavi sa čitanjem

Obuka za korišćenje Testomata i digitalne pedagoške sveske

9. februar 2024.

U našoj školi "Vuk Karadžić" održana je obuka o korišćenju Testomata i digitalne pedagoške sveske. Prisutni nastavnici su imali priliku da saznaju više o tome kako preko naloga u e-učionici mogu pristupiti sa jednom lozinkom na svim sajtovima i nastavnim materijalima koji omogućavaju lakši rad u nastavi. Novine poput Testomata i pedagoške sveske su izazvale oduševljenje prisutnih, posebno jer Testomat omogućava brzo i lako kreiranje testova za svoje đake. Prednosti Testomata su prilagođene potrebama svakog nastavnika i učenika.

Nastavi sa čitanjem

AKREDITOVANI SEMINAR ,,PRAVOPISNA NORMA BOSANSKOG JEZIKA"

27. decembar. 2023.

Bošnjačko nacionalno vijeće je, u saradnji sa Centrom za unapređenje obrazovanja i odgoja na bosanskom jeziku "Isa-beg Ishaković", dana 23. 12. 2023. godine, u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ u Tutinu, organiziralo program stručnog usavršavanja “Pravopisna norma bosanskog jezika”.

Cilj programa stručnog usavršavanja je unapređivanje kvaliteta nastave na bosanskom jeziku, a namijenjen je nastavnicima razredne nastave koji nastavu izvode na bosanskom jeziku na teritoriji Tutina.

Predavači na programu su bili dr. Adnan Bjelak, MA Ersan Muhović, Mr. Elvira Đekić i MA Ajla Selimović.

Nastavi sa čitanjem

OBRADA NARODNE PJESME ,,DIVNA, DIVNA"

26.decembar 2023.

Na času muzičke kulture, učenici petog razreda izveli su narodnu pjesmu "Divna, divna", pjevajući, izvodeći ritam i igrajući.

Nastavnica muzičke kulture, Dženana Šaljić ističe važnost izvođenja narodne muzike uz igru i izvođenje ritma, koje često doprinosi bogatstvu kulturnog izraza, spajajući tradicionalne elemente s emocionalnim izrazom. Ova kombinacija omogućava učenicima da prenesu priče i osjećaje na jedinstven način, često podstičući zajednički duh i povezanost među njima.

PREDSTAVNICI AMBASADE JAPANA U POSJETI OŠ „VUK KARADŽIĆ“ IO DUBOVO

6.decembar 2023.

Predstavnici Ambasade Japana u Srbiji posjetili su  OŠ „Vuk Karadžić“, IO Dubovo, gdje je 2016. godine realizovan projekat zamjene krova na školi u ovom izdvojenom odjeljenju. U srdačnom i prijateljskom razgovoru gospodin Sokol Kitađima i direktorka škole Sadeta Nasufović istakli su da je na obostrano zadovoljstvo uspješno realizovan projekat zamjene krova, te da su uslovi za rad unaprijeđeni i da postoji prostor za dalji napredak i saradnju.