NAŠE MATEMATIČKE MOZGALICE - DARIJA, LINA I DŽAHID

23.3.2023.

Da su naši trećaci šampioni mjeseca, škole, grada, svjedoči i konačna rang lista sa okružnog takmičenja iz matematike održanom u Kraljevu.

Naime, Darija Bakić osvojila je 98 bodova na okružnom takmičenju iz matematike i zauzela prvo mjesto!

Tome je prethodio i plasman na općinskom takmičenju, gdje je takođe osvojila prvo mjesto.

Darija je učenica odeljenja III-2. Kako na redovnim, tako i na dodatnim časovima matematike, njeno napredivanje u radu neprekidno je pratila i znanje nesebično ulivala učiteljica Timka Bakic .

Takođe, učenica Lina Miralemović na pomenutom takmičenju osvojila je treće mjesto. Odlične rezultate imala je i na školskom i općinskom takmičenju.

Ona je učenica odeljenja III-1. Zadacima, računskim operacijama, skupovima, magičnim kvadratima, Lina s lakoćom vlada zahvaljujući posvećenom i predanom radu njene učiteljice Asifa Gegic. Radni vijek učiteljice Asife ispunjavaju neizmjerni uspjesi njenih učenika, izraslih u najbolje srednjoškolce i studente, kao i profesionalce u svom poslu. Tom stazom predvodi kako učenicu Linu, tako i njene drugare.

Da je matematika omiljena nauka i dječacima dokazao nam je i Džahid Dudić, učenik odeljenja III-2. Džahid je na okružnom takmičenju posebno pohvaljen zbog osvojenih bodova i tačnih zadataka.

Njegov takmičarski duh probudila je učiteljica Timka Bakić, pa osim uspjeha na takmičenjima iz matematike različitog ranga, Džahid se na školskim priredbama redovno pojavljuje u glavnim ulogama, na turnirima i utakmicama tradicionalno je kapiten ekipe... Ljubav prema sportu i talenat za glumu nimalo ne umanjuju zelju za sticanjem novih znanja iz oblasti nauke.

O tome da OŠ ,,Vuk Karadžić" u Tutinu baštini i iznjedri najbolje učenike govore nam i pomenuti plasmani učenika, koje zaposleni s ponosom ističu.

Kako uspjeh učenika predstavlja krunu u radu svakog učitelja i nastavnika, tako su i savremeni učitelji sionim za kvalitet škole.

Učiteljice Asifa i Timka dolaze iz reda takvih učitelja, i dio su tima posvećenih, inovativnih, inicijativnih i odgovornih učitelja zaposlenih u OŠ ,,Vuk Karadžić" u Tutinu.

Iskrene čestitke našim malcima genijalcima, njihovim roditeljima i učiteljima!