Promovišemo Matematiku

31. V 2022.

Učenici sedmog i osmog razreda naše škole posetili su manifestaciju Maj mjesec Matematike , koja je organizovana na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru. Imali su priliku da vide bogat i zanimljiv sadržaj. Iskoristili su šansu da se oprobaju u šahu, da igraju drevnu igru Mankala, Tangram, da rešavaju razne kvizove i mozgalice. Probali su animacije u Geogebri, dokazivali Pitagorinu teoremu pomoću kolača, pravili od slamčica geometrijske oblike, probali trikove sa kartama, učili kako da slože Rubikovu kocku. Videli su modele pravilnog dodekaedra i ikosaedra. Učenici su proveli kvalitetno vrijeme razvijajući logičko zaključivanje i družeći se sa ostalim ljubiteljima Matematike. Zahvaljujemo se Vahidu Demiroviću, direktoru gradske biblioteke  "Dr. Ejup Mušović", koji je i sada prepoznao potrebu afirmacije nauke kod učenika i finansirao prevoz za njih i njihove mentore.