SVE TE TUTINSKE LEPOTE

24.5.2022. god

U cilju istraživanja, posjete i slikanja prirodnih ljepota i turističkih potencijala opstine Tutin, danas je Učenički parlament OŠ ,,Vuk Karadžić" imao tu čast i zadovoljstvo da obiđe MC Ribarić.

Djeca su, prije svega, uživala u ljepotama ovog kraja, a jedan od najvećih turističkih potencijala naše Opštine je zasigurno jezero Gazivode, ili ti ribarićko jezero, odakle smo i krenuli našu današnju posjetu. Da voda odmara i smiruje to smo se mogli uvjeriti sami! Obilaskom "pazarske plaže" stiče se utisak koliko malo treba da se životna sredina uredi i dovede u idealni sklad. Učenici su imali priliku da slušaju o nastanku jezera i koje su sve riblje vrste zastupljene. Poslije toga smo obišli i Manastir Crna Reka, koji po svom stilu predstavlja jedan od rijetkih na našim prostorima, jer je kompletan dio smješten u stijenu. Mnogi ga nazivaju i "mali Ostrog".

Iako u krugu Manastira nismo našli nikog od zvaničnika, zahvaljujuci našim današnjim vodičima nismo ostali uskraćeni za historijat ovog vjerskog objekta, koji datira jos iz 13.vijeka. Naše putovanje nastavljamo prema planini Veprnja, koja se nalazi iznad Ribarića i sa koje se pruža prelijep pogled na ovaj kraj i jezer. Da posjeta bude potpuna u ovom dijelu planine smo bili gosti na "Becanov ranč" gdje su naši učenici mogli da se oprobaju i u kulinarstvu i sami sebi pripreme ručak.

Da bi smo obišli samo ovaj kraj trebalo bi nam nekoliko dana, ali i ovo što smo uspjeli da obiđemo je na djecu ostavilo poseban utisak.

Na kraju se želimo zahvaliti u ime škole i učeničkog parlamenta našim današnjim domaćinima i dugogodisnjim prijateljima, sto su dali svoj doprinos da naša posjeta bude ovako kvalitetna i ispunjena, i da svoje znanje o ovom kraju prenesu djeci koja se vracaju svojim kućama puna impresija.