PUTEM ČAROBNE DONJE PEŠTERI

23.5.2022. god.
Članovi učeničkog parlamenta OŠ ,,Vuk Karadžić" nastavili su svoje putovanje kroz prirodna bogatstva naše Opštine. Nova destinacija je bila Donja Pešter.
Putovanje smo započeli sa mjesta Ostrijelo, odakle se prostire predivan pogled na Koštampolje. Zatim smo nastavili put Delimeđa, koje nas je oduševilo kako svojom infrastrukturom, tako i požrtvovanošću mještana da doprinesu razvoju svog kraja. Jedna od zanimljivosti u Delimeđu bio je Uvor - mjesto gdje uvire rijeka i izbija u Raški. Druženje smo nastavili na odmaralištu Lisova. Uz prijatan razgovor, čuli smo mnogo zanimljivih informacija vezanih za pomenuti predeo. Učenici su imali priliku da vide i novonastalo jezero. Ovo naše putovanje nastavili smo prema Baćici, gde smo posetili izvore Vodenice i Kron. Poslednja destinacija bilo je izletište i hajrat Bukovik.
Za posjetu ovog bajkovitog dijela Opštine prevoz, hranu i piće obezbedili su darežljivi i plemeniti mještani Donje Pešteri , čija će gostoljubivost biti zasigurno primjer kako ovim, tako i budućim generacijama.
Kroz čitavo putovanje lepota pešterskih prostranstava, reljefa i pejzaža ostavlja nas je bez daha idući cestom koja vodi u oblake.