Maj - mjesec matematike

20.5.2022. god.

Godinama unazad Učenički parlament OŠ ,,Vuk Karadžić" u Tutinu aktivno djeluje i sudjeluje u svim događajima i manifestacijama, koji su značajni za njihov lični razvoj. Na taj način obrazovanje je dobilo novu dimenziju i svrhu.  Od 2012. godine obeležava se Maj - mjesec matematike. Kroz niz aktivnosti, logičkih igara, edukativnih igara, mozgalica, zanimljivosti iz oblasti matematike, želeli smo da pokažemo našim vršnjacima da matematika ima i onu drugu, zanimljivu stranu. Da možemo da se družimo, zabavljamo i razvijamo logičko zaključivanje. Na manifestaciji, održanoj na Trgu Šemsudina Kučevića, mališani su imali priliku da se oprobaju u igranju šaha, u slaganju Rubikove kocke, da rešavaju sudoku,  prave mrežu geometrijskih tijela, nauče brzo množenje i dijeljenje, prave origami... Predstavljen je Zlatni presek u arhitekturi, u prirodi, u umetnosti, kao i zlatni presek čoveka.

Da razvijajući osećaj za nauku i istraživanje razvijamo i onu drugu, humanu stranu, dokaz je i ideja naših učenika da na manifestaciji pokrenu humanitarnu akciju i prikupe sredstva za učenike koji nisu u mogućnosti da uplate novac za đačku ekskurziju. Kao i uvijek naši sugrađani su se u velikom broju odazvali i uzeli učešće, i ovom prilikom im se neizmjerno zahvaljujemo!

Slike možete pogledati u GALERIJI.