EDUKATIVNO PREDAVANJE UČENICAMA ŠESTOG RAZREDA

10.3.2022. god.

U protekloj nedelji realizovan je čas za učenice 6.razreda na temu “Sve što treba da znaš o pubertetu” . Čas je održan online. Zainteresovanost djevojčica je bila na zavidnom nivou. Učenice su dosta toga naučile na ovom času, kao npr: šta je samopoštovanje, samopouzdanje, pubertet, promjene u pubertetu, lična higijena, zdrav način života... Od strane predavača su bile motivisane da odgovaraju na pitanja, a i da ih postavljaju. Cilj samog časa je bio da se podigne svijest kod učenica da pubertet nije ništa strašno i da je to period kroz koji svi prolaze, i da nema potrebe da to bude tabu tema.

Svrha ovog programa je edukacija djevojčica o psihofizičkim promjenama koje nastaju tokom puberteta, produbljivanje stečenih znanja o ovoj temi koje su usvojili kroz regularno školsko gradivo i odgovaranje na sva pitanja i dileme, kao i obrazovanje devojčica o higijeni žena.