Stručno usavršavanje – seminar OCJENJIVANJE U FUNKCIJI EFIKASNE NASTAVE

6.11.2021.

U subotu, 6. novembra 2021. god., u 11 sati počeo je osmočasovni seminar pod nazivom Ocjenjivanje u funkciji efikasne nastave. Seminar je održan u učionicama 1 i 2 OŠ ,,Vuk Karadžić”.

Predavači Radovan Antonijević i Nataša Nikolić svojim dimaničnim i interesantnim izlaganjem učini su veoma zanimljiva predavanja i radionice sa sledećim temama:

Osnove procesa vrednovanja rada učenika škole: Uloga i značaj ocjenjivanja;

Principi ocjenjivanja i njihova uloga u praksi ocjenjivanja;

Uloga ciljeva, zadatakai i ishoda obrazovanja kao osnove efikasnog ocjejivanja;

Motivaciona uloga ocjenjivanja u nastavi;

Afirmisanje prednosti formativnog ocjenjivanja;

Uloga standard postignuća u procesu ocjenjivanja;

Nedoumice i izazovi u procesu ocjenjivanja;

Modeli povratne informacije o ocjeni…

Kolektiv OŠ ,,Vuk Karadžić” u Tutinu smatra se zahvalnim direktorici Sadeti Nasufović prvestveno što gaji viziju savremene škole, kao i ideje osavremenjivanja nastave i podizanje nastavnog procesa na viši i kvalitetniji nivo.  Ona je i ovog vikenda, kao i prethodnog, omogućila stručno usavršavanje za 60 zaposlenih. Na taj način svojim neprestanim zalaganjem direktorica olakšava put nastavnika i učitelja prema profesionalnom razvoju koji predstavlja imperative današnjice .