Dječija nedjelja - Izrada maski

8.10.2021. god.

Aktivnost za dječiju nedjelju u odeljenju I-3, zajedno sa učiteljicom Nerminom Sejdović, protekla je izradom maski. Učenici su dobili crtež omiljene životinje koju su obojili  individualno, na svoj kreativan način. Zatim su lijepili na listu od bloka (zbog čvrstine maske) i na kraju rezali. Naučili su veštine preciznog i lijepog  bojenja, ljepljenja, rezanja i osjećaj za ljepotu.

Zatim su uz muziku "Karneval životinja"K. Sen-Sans, pokretima oponašali životinje, razvijali osjećaj za ritam i prepoznavanje i oponašanje glasova i zvukova  prirode.

Da bi se približili tematici o pravima djece, napravili su "gusenicu" i time naučili da iskažu svoja prava. U prilogu možete vidjeti kako su izgledale svakodnevne aktivnosti i njihovi radovi.