U OŠ "Vuk Karadžić" obeležen Međunarodni dan tolerancije

16.11.2020.

Međunarodni dan tolerancije obeležava se 16. novembra u celom svetu, pa i u našoj školi. Nizom aktivnosti nastavnice srpskog i bosanskog jezika Nejma i Emina Pepić održale su radionicu sa odeljenjima VII-4 i V-4 i ukazale na prave vrednosti međusobne tolerancije.

Cilj obeležavanja Međunarodnog dana tolerancije bio je da svi zajedno treba da gradimo kulturu mira i razumevanja, da radimo na stvaranju otvorenog i tolerantnog društva koje uvažava različitost i svima pruža jednake šanse i mogućnosti.

Tolerancijom se bavimo cele godine, ne samo na ovaj dan. Na današnji dan samo podsećamo učenike da svakog dana moramo da živimo u duhu tolerancije, kako bi nam svima bilo dobro. Ovaj datum smo uvrstili u naš Godišnji plan rada i naš tim koji se bavi zaštitom dece od zlostavljanja i zanemarivanja ovu manifestaciju vrednuje kao dobru prevenciju nasilja - rekla je Pepić.