Upis đaka prvaka 2020/2021.

22.maj 2020.

OBAVEŠTENjE O
upisu dece u prvi razred osnovne škole za ŠKOLSKU 2020/2021.  godinu

Na osnovu dopisa Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije broj 610-00-00297/2020-07 od 30.03.2020. godine obaveštavamo roditelje/druge zakonske zastupnike dece o sledećem:

·         Zbog aktuelne situacije i vanrednog stanja, upis dece u prvi razred, koji počinje 1. aprila, ove godine počeće kasnije. Roditelju odnosno drugom zakonskom zastupniku dece koja su stasala za upis u prvi razred osnovne škole za školsku 2020/2021. godinu, od 01. aprila 2020. godine biće omogućeno da elektronskim putem iskažu interesovanje za upis deteta u školu preko Portala eUprava

Napomena : Ukoliko roditelj/zakonski zastupnik ne iskaže na ovaj način zainteresovanost, ne dovodi se u pitanje upis deteta u prvi razred osnovne škole.

·         Svi roditelji koji će koristiti ovu elektronsku uslugu, biće obavešteni o datumu upisa u osnovnu školu čim isti bude bio definisan.

·         Nakon definisanja datuma upisa od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, roditeljima/zakonskim zastupnicima koji su preko ove usluge iskazali interesovanje, elektronskom poštom biće poslata notifikacija ( obaveštenje) o datumu upisa u osnovnu školu.

·         Po definisanju datuma upisa u osnovnu školu, na Portalu eUprava biće dostupna usluga Zakazivanje termina za upis i testiranje, koja će omogućiti roditeljima/zakonskim zastupnicima da jednim dolaskom u školu završe sve aktivnosti vezane za upis deteta u školu, a nakon upisa, istog dana, psiholog škole vršiće ispitivanje deteta.

·         Preko aplikacije eUpisa izvršiće se povlačenje podataka o učeniku iz matične knjige rođenih, iz evidencije prebivališta i iz zdravstvenog informacionog sistema o obavljenom lekarskom pregledu.

·         Ukoliko niste u mogućnosti da na ovaj način izvršite prijavu zainteresovanosti za upis deteta u našu školu, molimo vas da sledeće podatke:

•     JMBG roditelja;
  •     Ime i prezime roditelja;
  •     e-mail;
  •     Telefon roditelja;
  •     JMBG deteta;
  •     Ime i prezime deteta

Osobe zadužene za upis u prvi razred su:

• Sadeta Nasufović, direktor škole     066/681-1-188
  • Nada Zečević,  psiholog                 063/698-619
  • Eltida Aličković, pedagog               062/395-277
  • Fatima Hadžić, psiholog                063/830-4-777

Takođe vas obaveštavamo o sledećem:

·         Prema Zakonu o osnovnom obrazovanju i vaspitanju u prvi razred se upisuje svako dete koje do početka školske godine ima najmanje šest i po, a najviše sedam i po godina.

·         To znači da se školske 2020/2021. godine upisuju sva deca rođena od 1. marta 2013. godine do 28.02.2014. godine. Roditelji odnosno drugi zakonski zastupnici ove dece imaju zakonsku obavezu da upišu svoje dete u prvi razred.

·         Postoji mogućnost da se u prvi razred osnovne škole upiše i dete koje je pri polasku u školu (1. septembra) staro od šest do šest i po godina. To se u školskoj 2020/2021. godini odnosi na decu rođenu od 1. marta do 31. avgusta 2014. godine. Prevremeni upis je specifičan, jer dete mora da prođe kroz proveru spremnosti za polazak u školu.

Za dalje informacije o UPISU U PRVI RAZRED pratite sajt škole.