Održana obuka za samovrednovanje

04. februar 2020.

U OŠ "Avdo Međedovic" u Novom Pazaru održana je obuka za samovrednovanje. Voditelji obuke za samovrednovanje, Žarko Milosavljević savetnik Školske uprave Kraljevo i Mirsada Tripković načelnica Školske uprave Novi Pazar, pojasnili su članovima Timova za samovrednovanje iz 10 osnovnih i srednjih škola, sa posebnim osvrtom na propisane Standarde kvaliteta rada obrazovno - vaspitnih ustanova. Obuci su prisustvovali predstavnici Tima za samovrednovanje iz naše škole: Sadeta Nasufović direktor škole, Eltida Aličković psiholog i Sajma Hodžić nastavnica informatike i računarstva.

Istaknuta je povezanost samovredovanja nastavnika, samovrednovanja škole i eksternog vrednovanja. Kroz niz induvidualnih i grupnih zadataka i radionica učesnici obuke su imali prilike da samoprocene svoje poznavanje ove materije. Posebno važan segment bili su praktični primeri o radu škola i značaj kvalitetnog samovrednovanja kao prethodnice razvojnom planiranju u ustanovama, kao i primeri dobre prakse u školama.

Polaznici obuke proširili su znanja i razmenili iskustva sa kolegama iz drugih škola kako bi u svojim ustanovama unapredili proces samovrednovanja, koji treba da vodi ka unapređenju rada u ustanovi i doprinose njihovom razvoju.