SKENDER KULENOVIĆ I MI-ogledni cas bosanskog jezika

26. novembar 2019.

Sibela Hodžić, nastavnica bosanskog jezika, i njeni učenici sestog i sedmog razreda danas su održali ogledni čas bosanskog jezika. U prethodnom nastavnom periodu učenici su na časovima bosanskog jezika odbrađivali književna djela Skendera Kulenovića i danas na vrlo zanimljiv način kroz analizu književnih rodova, književnih vrsta, tema, biografskih i historijskih podataka predstavili nam njegov književni rad.

Predstavnici odeljenja 7-2, 7-3, 7-4, 6-1 i 6-3 recitovali su stihove Skenderovih pjesama, poema, soneta, prepričali pripovjetke. Osim toga ukazali su jedni drugima na osnovne odlike poeme, soneta, pripvjetke... Bilo je riječi i o stećcima, i osnovnim motivima i simbolima Skenderove poezije i proze.

Poslije ovog časa učenica Melida Jahović pjevala je sevdalinke po dječijoj želji.