Ugledni čas - "Odnos prema roditeljima"

09.decembar 2019.

Nastavnica Hanka Bahtijarević je sa učenicima odeljenja IV-2 naše škole organizovala ugledni čas iz Islamske vjeronauke na temu "Odnos prema roditeljima". Asistent - Mihrija Ramičević.

Cilj nastavne jedinice: Proširivanje i sticanje znanja o obaveznosti poštivanja roditelja i pokornosti prema njima. Podsticanje i formiranje lijepog i ljubaznog odnosa prema svojim roditeljima. Razvijanje vjerskih, kulturnih i etičkih navika prema ocu i majci.

Učenici su kao uvod u nastavnu jedinicu odigrali asocijacije.

Nakon analize citata iz Kur'ana i hadisa Posljednjeg Bozijeg poslanika o važnosti lijepog ponašanja prema roditeljima, učenici su radili zadatke u grupama.

U završnom dijelu obnovljeno je gradivo od početka školske godine kroz interaktivni kviz.