Otvorena i renovirana biblioteka u OŠ “Vuk Karadžić” u izdvojenom odeljenju Dubovo

14. jun 2019.

Prepoznavši značaj knjige i lepe reči u procesu odgoja i obrazovanja u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ u izdvojenom odeljenju Dubovo uložili su dodatne napore da renoviraju školsku biblioteku. Renovirana biblioteka će podići nivo kvaliteta rada i usluga koju pruža svojim učenicima i nastavnicima.

Biblioteka škole je renovirana zahvaljujući Aldini Pramenković koja je prepoznala značaj i potrebu za unapređenjem i ulaganjem u dečije učenje, te je nastala ideja da se kroz donaciju u vidu nabavke knjiga i svega ostalog, učenje i obrazovanje dovedu na jedan viši nivo koji će učenicima obezbediti kvalitetniji nastavni plan i program. Ona naglašava da se na ovaj korak odlučila kako bi deci od najranijih godina podstakla ljubav prema čitanju i knjizi, i kroz zanimljivu literaturu podstakla ih da steknu naviku da vreme provode uz knjigu.

Knjiga može poslužiti kao vozilo koje će nas odvesti u avanturu i na nepoznatu destinaciju. Ona može biti prijatelj, inspiracija i učitelj.