Upis prvaka u školsku 2019/20. godinu

01. april 2019.godine

Upis đaka u prvi razred osnovne škole počinje danas i trajaće do 31. maja.

Novina od ove godine je da roditelji neće morati da nose na upis izvod iz matične knjige rođenih, državljanstvo, potvrdu o prebivalištu, već će to škole pribavljati elektronski.

prvi razred školske 2019/2020. godine upisuje se svako dete koje do početka školske godine ima šest i po, a najviše sedam i po godina. To znači da u školu ove godine polaze deca rođena od 1. marta 2012. do 1. marta 2013. godine. Ako dete starije od sedam i po godina zbog bolesti i drugih razloga nije upisano u prvi razred, može da se upiše u prvi ili odgovarajući razred na osnovu prethodne provere znanja koju obavlja tim sastavljen od nastavnika razredne nastave, pedagoga i psihologa škole.