Realizovana obuka nastavnika - korišćenje interaktivne table u nastavi

27. avgust 2018.

U našoj školi održana je interna obuka "Prezentacija Mozabook-a i primena interaktivne table". Obuku je održao Bojan Grujić, pedagog, direktor "Škole kreativnih veština" iz Jagodine.

Prenosiva interaktivna tabla je uređaj malih dimenzija sa velikim mogućnostima. Koristi se za realizaciju nastavnog gradiva, za testiranje učenika, prezentacije, učenje stranih jezika, video prezentaciju, daje mogućost korišćenja različitih izvora znanja...

Softver Mozabook proširuje obrazovna sredstva višenamenskim animacijskim i prezentacijskim rešenjima, olakšava kreativno organizovanje nastave. Zanimljivi sadržaji, ugrađene aplikacije i ilustracije olakšavaju učenicima savladavanje nastavnog gradiva.

Obuci je prisustvovala direktorica škole i velik broj nastavnika. U toku obuke nastavnici su imali priliku da probaju rad sa  interaktivnom tablom praktično na nizu različitih primera i zadataka.