Učenici OŠ “Vuk Karadžić” imali priliku da borave u mobilnom planetarijumu Društva astronoma Srbije

Društvo astronoma Srbije je gostovalo u OŠ “Vuk Karadžić” u Tutinu, gdje je u Sali kuhinje za sve zainteresovane učenike bio postavljen mobilni planetarijum. Mobilni planetarijum pripada Društvu astronoma Srbije I funkcioniše tako što putuje po Srbiji, uglavnom po školama, I predstavlja zanimljiv način učenja o nebeskim tijelima I astronomskim pojavama.

Mobilni planetarijum je sverni bioskop koji projektuje slike zvezdanog neba i nebrojanih spektakularnih objekata koje možemo posmatrati u našem univerzumu stvarajući tako nezamenljivo-obrazovno iskustvo. Projekciju mobilnom planetarijumu su jedinstvena prilika za proširivanje znanja iz oblasti prirodnih nauka.