Susret prvih generacija tutinskih srednjoškolaca

https://vuktutin.000webhostapp.com/images/prvi-tutinski-srednjoskolci.jpgTUTIN – Pripadnici prvih generacija tutinskih srednjoškolaca obilježili su danas značajan jubilej, 55 godina srednjeg obrazovanja u ovoj opštini.

Simboličan školski čas i prozivka bivših učenika održana je u osnovnoj školi “Vuk Karadžić”, koja je prije pola vijeka bila srednja Ekonomska škola u Tutinu.

Organizator ovog okupljanja i tadašnji profesor u Ekonomskoj školi, Vukoica Stojanović, izjavio je za radio Sto plus da je zadovoljan odzivom ljudi koji su rado došli da se prisete srednjoškolskih dana.

“Jedinstven je osećaj posle 55 godina ponovo biti u zgradi koja je bila simbol mladosti i odrastanja svih ovih ljudi koji su sada penzioneri. Srednje obrazovanje tada i danas po mnogo čemu se razlikuje i raduje me da i dalje postoji tendencija razvoja srednjoškolskog obrazovanja u Tutinu”, dodao je Stojanović.

Polaznici prve generacije srednjoškolaca u Tutinu druženje su nastavili svečanim koktelom na kome su prisustvovali direktori obrazovnih ustanova iz ove opštine, predstavnici lokalne samouprave i javnog života.